DPG is a comprehensive underwater photography website and community for underwater photographers. Learn underwater photography techniques for popular digital cameras and specialized professional underwater equipment (wide angle, macro, super macro, lighting and work flow). Read latest news, explore travel destinations for underwater photography. Galleries of professional and amateur underwater photography including wrecks, coral reefs, undersea creatures, fashion and surfing photography.
Dive Photo Guide
No Photo

Information

Country:Edit
Austria
URL:Edit
Shoots:Edit
N/A
Years Shooting:Edit
N/A

Equipment

CamerasAdd
N/A
Housings
N/A
StrobesAdd
N/A

Destinations

Destinations I've DivedAdd
N/A
Destinations I want to DiveAdd
N/A
# of Dive Trips Per Year
0 trips per yearEdit

آشنایی با جاذبه های دیدنی جزیره قشم


جزیره قشم یکی از زیباترین و بزرگترین جزایر ایران است که با وجود طبیعتی مسحور کننده و جاذبه های دیدنی فراوان به شهرت جهانی رسیده است و برخی از پدیده های موجود در آن در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده اند . این جزیره سالانه میزبان میلیون ها مسافر است و به خصوص در سالهای اخیر بیش از پیش مورد توجه و استقبال مسافران قرار گرفته است . اما هنوز این جزیره و جزایر جنوبی ایران نظیر هرمز ، هنگام ، لاوان و لارک جایگاه واقعی خود را در صنعت توریسم بدست نیاورده اند و می بایست بیش از پیش به آن ها توجه شود . 


به جرات میتوان گفت هر کدام از پدیده های زمین شناسی نادر و خارق العاده موجود در قشم قابلیت تبدیل شدن به عجایب شگفت انگیز دنیا را دارند . ما در ادامه این مطلب شرح مختصری در مورد جغرافیای جزیره قشم ارائه می دهیم و شما را با برخی از جاذبه های دیدنی و پدیده های زیبای آن آشنا می کنیم  . پس اگر قصد سفر را به قشم را دارید تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید :


جزیره قشم در تقسیمات استانی در استان هرمزگان و در نزدیکی تنگه هرمز قرار گرفته است . همانطور که گفتیم قشم بزرگترین جزیره در آب های خلیج فارس است و همواره در طول تاریخ هزاران ساله خود  به ایران تعلق داشته است . اما قشم در طول تاریخ دیرینه خود بارها توسط اقوام مختلف نظیر اعراب اشغال گردیده است و در نهایت دوباره به نقشه ایران باز گردانده شده است .


جزیره قشم و تور قشم سفر باتو حدود هزار و پانصد کیلومتر مربع وسعت دارد و این یعنی ده برابر بزرگتر از جزیره کیش . جزیره قشم ویژگی های طبیعی و منحصر به فرد بسیاری دارد و بخشی از نواحی غربی آن تحت عنوان ژئو پارک قشم در فهرست سازمان یونسکو ثبت شده است . قشم در در دهه های اخیر چهره ای مدرن به خود گرفته و امکانات رفاهی و تفریحی مختلفی را در اختیار گردشگران قرار می دهد .  همچنین قشم دارای هتل ها و اقامتگاههای لوکس و دهها مراکز خرید متنوع است و اغلب کالاهای وارداتی از چین ابتدا در این جزیره بار گذاری می شود  . این موضوع سبب شده برخی از مشافران به قصد خریدهای عمده به این جزیره سفر کنند .  همچنین این روزها شاهد رونق صنعت گردشگری هستیم و مسافران ترجیح می دهند زمان زیادی را به بازدید از طبیعت بکر و خارق العاده قشم اختصاص دهند .


بهتر است بدانید فصل پاییز و فصل زمستان مناسب ترین زمان برای سفر به جنوب ایران است و قشم در این زمان دارای آب و هوایی مطبوع و بهاری است . در فصول دیگر سال آب و هوا غالبا گرم و مرطوب بوده و تحمل چنین شرایطی برای گردشگران سخت می شود .


در ادامه شما را با برخی از جاذبه های دیدنی قشم آشنا می کنیم .


بازدید از بزرگترین غار نمک دنیا


همانطور که گفتیم در جزیره قشم با پدیده های زمین شناسی نادر و خارق العاده ای روبرو خواهیم شد که یکی از شگفت انگیز ترین آن ها غار نمک نام دارد . این غار نمکی یکی از زیباترین و پر رمز و راز ترین جاذبه های دیدنی قشم است که در نزدیکی روستایی به نام سلخ قرار دارد و بزرگترین غار نمک دنیا شناخته می شود . غار زیبا نمک در فاصله نود کیلومتری از شهر قشم قرار گرفته و میلیون ها سال قدمت دارد  .


داخل غار به ویژه در اعماق آن ، بسیار تاریک بوده و برای جلو رفتن و مشاهده استالاکتیت های بلورین نمک نیاز به راهنما و همچنین چراغ قوه دارید . سقف غار نمک نیز با قندیل های مرمرین و بلورین پوشیده شده که همگی دارای اشکال بسیار زیبا هستند .


جنگل دریایی حرا


جنگل های حیرت انگیز حرا  نمونه زیستی نادری هستند که مشابه آن را در این کره خاکی به ندرت میتوان یافت . جنگل های حرا بخش بزرگی از مساحت جزیره مشهد را در بر گرفته و حدود بیست و دو هزار کیلومتر وسعت دارد . جنگل های حرا تحت حفاظت سازمان های محیط زیست قرار دارند و گردشگران با کرایه کردن قایق از میان این منطقه بکر و خیره کننده عبور کرده و از نزدیک شاهد تماشای مناظری شگفت انگیز خواهند بود  .


 ژئو پارک قشم


ژئو پارک مشهد و تور مشهد  منطقه ای شگفت انگیز و زیباست که در غرب جزیره واقع شده و پدیده های زمین شناسی خارق العاده ای را در خود جای داده است . این منطقه همچنین زیستگاه گونه های گیاهی و جانوری نادری است و پرندگانی نظیر فلامینگو ، پرستو ، شهد خور ، بلبل خرما و ... برخی از فصول سال را مهمان قشم هستند . همانطور که اشاره کردیم در این منطقه پدیده های زمین شناسی نادری همچون جنگل های شگفت انگیز حرا ، گنبد نمک ، غارهای نمک ، چشمه های آب معدنی ، تنگه چاهکو ، تنگه عالی ، بام قشم ، دره تندیس ها ، کلات کشتاران و ... را خواهید دید .


 


 


 What I look for in a Dive Operator:
N/A

Gallery

No galleries found.
Sponsors
Newsletter
 
Travel with us