DPG is a comprehensive underwater photography website and community for underwater photographers. Learn underwater photography techniques for popular digital cameras and specialized professional underwater equipment (wide angle, macro, super macro, lighting and work flow). Read latest news, explore travel destinations for underwater photography. Galleries of professional and amateur underwater photography including wrecks, coral reefs, undersea creatures, fashion and surfing photography.
Dive Photo Guide
mustafa ozates

Information

Country:
Turkey
URL:
Shoots:
N/A
Years Shooting:
N/A

Equipment

Cameras
N/A
Housings
N/A
Strobes
N/A

Destinations

Destinations I've Dived
N/A
Destinations I want to Dive
N/A
# of Dive Trips Per Year
0 trips per year

mustafa ozates

Kardiyak emar veya kardiyak MR, kalbin ve çevre dokuların ayrıntılı görüntülerinin alınmasına yardımcı olan bir tıbbi görüntüleme yöntemidir. Kardiyak MR, manyetik alanlar ve radyo dalgaları kullanarak kalbin hareketli görüntülerini üretir ve bu görüntüler, kalbin fonksiyonel performansının ve anatomik yapısının incelenmesine yardımcı olur.

Kardiyak MR çekimi, hastanın sırt üstü yatması gerektiği bir yatakta gerçekleştirilir. İşlem sırasında hastanın hareketsiz kalması gerektiği için sıkı bir kalp monitörü kullanılır. Ayrıca bazı durumlarda, kontrast madde kullanılabilir ve bu madde, kalp ve damarların daha iyi görünmesine yardımcı olur.


What I look for in a Dive Operator:
Yok

Gallery

No galleries found.
Sponsors
Newsletter
* indicates required
Travel with us